2 Ekim 2008 Perşembe

K-RINCANIN DOĞUMGÜNÜ


Avuçlarının arasına yüzümü koymak isterim, o dünyanın en mutlu insanı olmak isterim…Kamaşan gözlerin yüzünden ağlayıp durdun, birileri sana baksın; dokunsunlar istedin. Annen minik parmaklarını tutup seninle konuştu, hiç bilmediğin hayalleri oldu o gece.
Birilerinin kalbi daha hızlı çarptı sanki, sen bir bir sunuldun seni sevenlere ve sevecek olanlara.. Herkes görsün diye seni güzel bir çerçevenin içine koydular; sana bakanlar yüzündeki çizgileri, seninle birlikte gelen izleri ezberlediler. Fotoğraf güldü, fotoğraf ağladı, kalbi kırıldı; dizleri bile kanadı hatta ama hep yaşadı...
Sen büyüdün, sana kocaman gelen dünyayı avuçlarına alacak kadar hem de. O kadar çok şeyi sevdin ki, herşey seninle yeniden anlam kazandı. Bir daha başka kimse böyle anlatamayacaktı hiçbirşeyi..
Mutlu ettin, aşık ettin, deli ettin belki de...
Bildiklerimi unuttum, kelimelerim bile yaşlandı. Ama sen her günü ayrı ayrı boyadın. Bu yüzden hiç gitmediğim bir yerde hiç olmadığım kadar mutluyum.
Hoş geldin. Yeniden.
Rüzgarınla kalbimin kirini sildin...
İyi ki geldin.
Cennetindeyim...2 yorum:

eflâtun dedi ki...

sayın arkadaşım siyah karıncanın doğumgününü kutlar,ömür boyu aynı cenneti paylaşmanızı dilerim :)

kelebekmisali dedi ki...

doğum günün kutlu olsun karınca..:) daha nice mutlu yıllar yaşaman ve yıllar sonra yaşlı bi karınca olunca iyiki doğmuşum demen dileğiyle..